EPDM ZEMİN KAPLAMA


EPDM KAPLAMA

EPDM Zemin Nedir?, ana maddesi kauçuktan elde edilir. Sentetik zemin kaplama olan EPDM, tartan olarak da adlandırılır. Sert zeminde yüksek performans gösteren EPDM uygulanmadan önce alan, kir ve tozlardan arındırılır. Özel kaplama ruloları ile zemine ilk kat astar atılır. Zemine uygulanan astar kat, EPDM zemin kaplama sisteminin yüzeyini bağlayıcı özelliğe sahiptir. Çünkü EPDM Zemin Nedir? sorusu hakkında daha fazla bilgi için makalemizi okumaya devam ediniz.

Astar kat kuruduktan sonra 8 mm’lik SBR granüllerin, zemine döküm işlemleri hazırlanır. Sonra dökme işlemi tamamlanıp, zeminin kuruması beklenir. Ardından seçtiğiniz renk ve modeldeki EPDM granüller, zemine uygulanır. Farklı kalınlık ve boyutta uygulama imkânı sağlayan EPDM, ortama şık ve estetik bir görünüm kazandırır. EPDM zemin kaplamaların kullanım özelliklerinin gelişmesi; bu tür kaplamalara olan ilgiyi de artırmıştır.

EPDM Kauçuk Nerelerde Uygulanır?

  • Spor sahaları ( Tenis Kortu, basketbol sahası vb.)
  • Yürüyüş yollar
  • Çocuk oyun parkları
  • Okul ve anaokulu bahçeleri

EPDM KAPLAMA1 EPDM Zemin Kaplamanın Avantajları

Uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı sayesinde EPDM zemin kaplamalar, kullanılan alanda büyük kolaylık sağlar. Zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olan zemin kaplama ile esneme, gevşeme veya büzülme gibi durumlar ile karşı karşıya kalmazsınız. Akrilik zemin kaplamanın aksine renkli EPDM granülleri ile zeminin renginin atması veya solması gibi durumların yaşanması önlenir.

Çünkü elastik ve esnek yapısı sayesinde sporcuyu darbelere karşı korur ve hareketlerin çevik olmasını sağlar. EPDM kaplama, geniş renk skalası ile farklı tasarımların ortaya çıkmasına imkân tanır. Kullanım avantajlarının fazla olması; doğal olarak bu tür zemin kaplamalarına olan ilgiyi de arttırmaktadır.