AKRİLİK ZEMİN UYGULAMA

AKRİLİK ZEMİN NEDİR? AKRİLİK KORT

Akrilik döşeme uygulaması genel olarak yüzey boyası uygulaması olarak tanımlanabilir. Akrilik zemin kaplama diğer spor zemin uygulamalarına göre farklıdır, özellikle kimyasal bileşen ve maddelere maruz kalma durumunda ısı ile herhangi bir şekilde temas durumunda güçlü dirence sahiptir. Aynı zamanda altındaki zemine yapışma, çabuk kuruma gibi özellikleri de vardır. Tüm bu özelliklerle akrilik zemin insan trafiği ve etkisinin yoğun olduğu birçok spor sahası zemini için uygundur.

Akrilik zemin uygulamalarında kullanılmak üzere birçok akrilik boya türü ve markası mevcuttur. Zeminlerde kullanılmak üzere imal edilen akrilik boya çeşitleri çapraz uygulanmış akrilik reçine türü, UV dirençli ve kimyasal etkilere dayanıklı pigment boyalar ve diğer boya çeşitleri ile birleştirilerek imal edilir.

Akrilik zeminler birçok yaşam alanları ve tesis ve kamu alanı zeminlerinde kullanılabilmektedir. Bunlar; Spor salonları, açık alan spor alanı tesisleri, süpermarket, mağaza ve hastane zeminleri, okullar gibi birçok zemin için uygundur.

Akrilik zemin uygulaması yüksek dayanıklılık, kolay temizlenme, bakım maliyeti olmayan ideal zemin kaplamalarıdır.

Çok amaçlı saha yapımı, çocuk oyun alanları, antrenman alanları ve her türlü spor oyunlarında kullanılan çok amaçlı bir kaplama sistemidir. Poliüretan ve kauçuğa dayanan bu sistem aşınmaya karşı dayanıklıdır. Yüksek elastikiyet ve şok emme özellikleri, kayma, düşme ve çarpma gibi durumlarda oyuncuların yaralanma ihtimalini azaltır.

Akrilik Zemin Kullanım Alanları

  • Tenis Kortu
  • Basketbol Sahaları
  • Voleybol Sahaları
  • Çok Amaçlı Sahalar

AKRILIK STANDART KAPLAMA AKRİLİK ZEMİN UYGULAMASI

Akrilik zemin kaplama ve farklı sentetik türler ile düzenlenmiş spor sahaları için özel bir şekilde dizayn edilmiş kusursuz bir görünüm ve performans sunan zemin kaplama türüdür. Genellikle 2 ya da 3 mm kalınlıkta üretilir. Kaplama zemini olarak astar uygulanmış asfalt ya da beton yapı üstüne uygulanmaktadır.

Yapılış ve kullanılış amaçlarına göre farklı reçine ve sentetik içeriklerle birlikte hem açık hem de kapalı mekanlarda uygulanabilen; ergonomik, her tür dizayna uygun, hijyenik zemin kaplama uygulamasıdır. Uygulama kullanımı, üzerindeki ayak hareketlerinde oldukça sağlıklı ve spor malzemelerinin zıplama ve diğer fonksiyonlarını kusursuz bir şekilde sağlamaktadır.

Poliüretan astar, beton veya asfalt zemine uygulanır. 8 mm kalınlıktaki ilk katman, poliüretan bağlayıcıyı SBR granülleriyle karıştırarak, bir “son işlem” makinesi ile sıcak döküm içine dökülür. İkinci kat ultraviyole ve ozon dirençli özel karışım kauçuk granülleri, 7 mm kalınlıkta, poliüretan bağlayıcı ile karıştırılan ilk katın üzerine finischer makinesi ile sıcak döküm olarak uygulanır. Kullanım amacına uygun çizgiler çizilerek, saha oynamaya hazır hale getirilir.